Jako że po facebooku już hula w najlepsze, bo sam pomysłodawca i koordynator projektu – Maciej Szymczak – kusi nią potencjalnych czytelników, to i ja zaprezentuję okładkę nowej antologii, w której pojawi się mój tekst. 

To druga ( po Krwi Zapomnianych Bogów) odsłona antologii czerpiącej z przebogatej – ale też mrocznej – słowiańskiej mitologii, a ja pojawiam się tam wraz z uznanymi i znakomitymi autorami – jak Agnieszka Kwiatkowska, Michał Stonawski, Krzysztof Dąbrowski – ale też z kilkoma nowymi na horrorowym poletku, obiecującymi autorami ( jak Tomek Krzywik).

 

 

Jednocześnie to o tyle ważna dla mnie książka, że jest jedną z pierwszych antologii, w jakiej pojawi się moje opowiadanie. To czyni ją w moim odczuciu jeszcze bardziej wyjątkową.

Nowe opowiadanie to trochę pokłosie przygotowywanych w trudzie i znoju przez Wydawcę „Ballad morderców”.  „Już nigdy nie spadnie tu deszcz” – inspirowane bardzo luźno utworem Ain’t Gonna Rain Anymore Nicka Cave’a, ale – rzecz jasna – nawiązujące do słowiańskiej mitologii. I  – jak to zazwyczaj bywa w opowieściach o miłości – nie kończy się dobrze.

Czekacie?